Psaní spisovatelům - Rick Riordan


Vítám vás u informací k prvnímu spisovateli, kterému budeme v průběhu tohoto projektu psát. Jedná se o Ricka Riordana, kterého dost možná znáte díky sériím o Percy Jacksonovi, s jejím pokračováním Bohové Olympu. A nebo díky trilogii Kroniky Cartera Kanea, či jeho nejnovějším příběhům o Magnusi Chaseovi, což ani zdaleka ale není všechno. Pokud by vás to zajímalo, tak zde se nachází jeho oficiální stránky a zde ho můžete nalézt na twitteru.

Tak a teď k podrobnostem o jeho psaní. Pokud nevíte, o co se jedná, tak zde najdete odkaz na úvodní článek.Máme několik nejdůležitějších otázek - kdy? co? kam?, které vám zde odpovím.

Kdy?
Projekt začíná zveřejněním tohoto článku a končí měsíc od doby, kdy obdržím 10. dopis. Ve své podstatě to znamená, že jakmile obdržím 10. dopis, tak spustím časomíru jednoho měsíce, která se objeví někde vpravo v menu, kdy ještě budu sbírat vaše dopisy a pak už se vrhnu na jejich aranžování a následné odeslání.

Co? 
Aneb co všechno budete potřebovat? A co s tím máte udělat?
Ze začátku to určitě budou dvě obálky, jedna menší a druhá větší. (doporučuji C5 a C4.) Pak budete potřebovat dopis, psaný pokud možno v angličtině. K tomu, jak dopis napsat vám doporučuji tento článek, kde je to hezky vysvětlené. Následuje fotka spisovatele, váš oblíbený úryvek z jeho knihy, jednoduše cokoli co si od něj chcete nechat podepsat. Doporučuji množství minimálně 2 různých. Pokud nemáte šanci na vytisknutí vlastní fotky, která je mimochodem lepší matná, je zde totiž menší šance, že se zničí, tak mi ji pošlete na mail (kreykscte@seznam.cz) a já vám jí následně vytisknu, což vás ale bude stát korunu, kterou pošlete spolu s dopisem. A poslední důležitá věc je mezinárodní odpovědka, kterou připojíte k dopisu a spisovatel jí pak vymění za známky a pošle vám ho. Je to takový modrý papírek, který seženete na každé poště a stojí něco okolo 40 korun. Pokud ji neseženete, připojte právě těch 40 korun do vaší obálky a já vám jí koupím.


Takže abychom si to shrnuli, tak vezmete dvě obálky, jednu větší a jednu menší. Do menší obálky dáte dopis pro Riordana, fotky a mezinárodní odpovědku. Pokud máte všechno, tak obálku zavřete a napíšete na ní vaší adresu. Pokud vám něco chybí, tak jí nezavřete, ale napíšete papírek, co vám chybí, vložíte ho do větší obálky, spolu s penězi (1 fotka = 1 koruna, 1 odpovědka = 40 korun) a já vám to seženu, vložím do obálky a zapečetím. Tuto menší obálku vložíte do obálky větší, kde tedy budou i peníze a papírek, jestliže vám něco chybí a i tu zavřete. Následně na ni napíšete mojí adresu, zakoupíte a nalepíte známku a pošlete. Pokud váš dopis obsahuje fotky, je dobré na větší obálku ještě napsat "neohýbat, fotky," aby se nepoškodily. 

Kam?
A poslední okruhem je moje adresa, kterou napíšete pouze na větší obálku, která obsahuje uvnitř vše ostatní. 

Zvláštní požadavky
A jelikož se jedná o Ricka Riordana, tak i výsledek bude vypadat tak, aby byl pro něj. Vyzdobím to v Camp Half Blood a Camp Jupiter stylu, proto mi prosím do větší obálky dejte papírek, jaký z těchto táborů byste navštěvovali raději.

Doufám tedy, že se do projektu zapojíte a vaše dopisy mi zašlete co nejdříve, abyste se i k odpovědi dostali brzo! Pokud máte nějaké otázky, ptejte se do komentářů, ráda vám je zodpovím!

1 komentář: