Zeď plná hlášek


Zdravím vás u mého prvního DIY Fandom! 
Co je to vlastně DIY fandom? To je topic, do kterého budu dávat příspěvky jak si vyrobit různé fandom věci - od vymódění stěny, přes trika až po nehty. Tak doufám, že se vám to bude líbit :)Už je to nějaká doba, co mě napadlo si vylepšit stěnu - nehorázně mě nebavilo koukat se prostě na bílo, bílo a zase bílo. No tak jsem přemýšlela, hmm, co bych si na ni mohla udělat? Nějaký obrázek? Néé, to by se mi určitě nepovedlo! Hmm, a co hlášky z různých knih a filmů? Jop! To je ono. 

A bylo rozhodnuto. A teď se s vámi podělím o to, jak jsem to vlastně udělala. 

Tak, ještě než se do malování stěny pustíte, bylo by super rozhodnout se, co na ni vlastně chcete dát. Nesmíte zapomenout na to, že se toho už jen tak nezbavíte. Doporučuju si odpovědět na tyto otázky:

 • Můžu si to vůbec udělat? (V případě že bydlíte u rodičů)
 • Co tam vůbec chci mít? (Citáty? Obrázky? Otisky rukou? - v tomto článku se pojednává o první možnosti - citáty.)
 • Chci to mít barevné nebo černobílé?
 • Jakým stylem to chci mít napsané? (Tiskací? Psací? Každý jiný?)
 • V jakém jazyce? (Vypadá to líp, když je všechno v jednom jazyce)

A pokud si všechno ujasníte, tak můžete začít! Jako první potřebujete seznam hlášek, které vlastně chcete použít.
Já osobně jsem si vzala počítač, otevřela poznámky a začala psát.

Takže nakonec to vypadalo nějak takhle. Jako další mě čekal výběr písma. Po dlouhém zvažování jsem si vybrala Berlin Sans FB Demi ve velikosti 48. Následně jsem si vytiskla celou abecedu - včetně čárky, otazníku a vykřičníku. A následovalo zdlouhavé vystřihování. (Fotku písmenek sem nedám, protože jsem je stihla mezitím ztratit.)

A teď se přesouváme k tomu hlavnímu! Najděte si volný kousek stěny, vezměte správná písmenka a pak buďto žlutou nebo obyčejnou tužkou je obkreslete! Doporučuju si nejdřív obkreslit všechna slova, která budete chtít kresli, protože pak se vám do toho nebude nic plést, nerozmlatláte barvu všude a na nic nezapomenete.

A ve výsledku to vypadá zhruba takhle.

Jakmile máte všechna slova, citáty, cokoli, co jste si chtěli nakreslit, obkreslené, můžete se pustit k tomu nejlepšímu! Vybarvování! K tomu budete potřebovat 3 jednoduché věci.
 • Barvy na zeď
 • Štětec (já používala plochý, číslo 1)
 • Misku, do které nalijete barvuA teď se jde vybarvovat! Já to dělala tak, že jsem si vzala jednu barvu, vybarvila s ní všechno, co se mi pod tou barvou líbilo, pak misku vymyla a pustila se do další barvy. Takže nejdřív celá zeď byla černá, tedy spíš polo-černá. Ve výsledku to vypadalo zhruba takhle.A pak jsem přidala modrou barvu.

A všechno začalo být hezčí, barevnější a veselejší! Pak následovala ještě zelená, oranžová a červená. A byl tu výsledek. Celá práce mi zabrala zhruba jeden víkend - s tím že jsem střídavě odcházela a střídavě přicházela. 
Doufám, že se vám moje práce líbí a inspirovalo vás to :)) 
Nazdobili jste si taky svoji stěnu? 6 komentářů:

 1. To je nádherné! ♥
  Já bych na to rozhodně neměla nervy, akorát bych to hodila do wordu a připlácla na nástěnku, tudíž fakt potlesk, že se ti s tím chtělo patlat, ale výsledek za to fakt stojí :)

  Carli and Books

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéj, díky moc! :)
   Joo, to chápu. Tohle je pro mě tak hranice.. Něco piplavějšího a už bych byla navztekaná :D

   Vymazat
 2. To vypadá super! :) Na koleji mám jednu podezřele volnou zeď, možná se inspiruju :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda! Kdyby sis něco vyrobila, tak určitě dej vědět co :)

   Vymazat
 3. To je boží! :D Mám jenom takový menší problém- všechny stěny v pokoji už mám totálně plný :D 170 cm dlouhá tapeta s eiffelovkou, armáda pohledů vedle postele, vlajka a poslední stěnu zdobí nálepka růže v enormní velikosti :D Jo, tomu se říká "všeho s mírou"...
  TUORE BLOG

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky!
   Heh, to znám :D Ve starým pokoji jsem to měla podobný :D

   Vymazat