The Courtship book tag


Ahoj! Po dlouhé době jsem zase narazila na nějaký tag a najednou mě přepadla nálada "už jsi žádný dlouho neudělala.. Tak pojď na to!" 
No a tak jsem zapnula internet a jako první na mě vypadl the courtship book tag neboli přiřaď fáze randění ke knihám! 


Popravdě, nejdřív mi to přišlo jako blbost.. Ale ve skutečnosti je nápad dobrý, takže směle do toho.. 
Btw. na tenhle tag jsem narazila u Knižního snu.

1. fáze 
Prvotní přitažlivost
Neboli knížka, kterou sis koupila kvůli krásné obálce.
Páni. První otázka a už je těžká. Nebo aspoň pro mě.. Knížek s opravdu krásnou obálkou je hodně.. Ale kterou jsem si kvůli té obálce koupila? Jako první mě teda napadla Selekce, protože všichni víme, že to je naprosto nádherná obálka.. Ale tu knihu jsem si kvůli tomu nekoupila.. Ale jak tak o tom přemýšlím, tak to asi bude Černá kniha tajemství. Lidem se tak obálka asi tak moc nelíbí, ale mě naprosto okouzlila! Kniha nezvyklého formátu, celá černá s nápisem. Nepřeplácané, prostě krásné.

2. fáze
První dojem
Neboli knížka, kterou sis koupila kvůli anotaci.
Tohle taky není zrovna lehká otázka.. Ale kdybych si měla vybrat jednu knihu, koupenou kvůli anotaci, tak to pravděpodobně bude Škola dobra a zla. "Jedno dítě je předurčeno stát se kladnou pohádkovou postavou a druhé zápornou." Přesně tahle věta mě dostala. Já osobně totiž pohádky zbožňuju. Ale ještě víc, než pohádky, mám ráda něco jako "poupravené pohádky." Jednoduše pohádka na vlastní způsob. Což je asi důvod, proč koukám na Once Upon a Time :D

3. fáze
Sladké řeči
Neboli knížka, která tě dostala stylem, jakým je napsaná.
Tak tohle je lehký! Naprosto, na 100% to bude Ostrov lhářů! Tahle kniha je tak úchvatně napsaná, plná metafor a pochybností. Pořád vás to nutí přemýšlet, co se vlastně děje, jestli vážně táta vystřelil z pistole, nebo je to jen další z mnoha naprosto trefných a krásných metafor. Kniha vás po celou dobu napíná, co že to vlastně bylo za nehodu, o čem to ostatní mluví a proč se všechno tohle děje. A až na samém konci vám to vysvětlí a otevře se. A vás to nechá jen zírající do stropu, přemýšlející o tom, co se to stalo. A pak vám dojde, jak je to úžasně napsané, protože důkazy k tomu tam celou dobu byli. Prostě geniální.

4. fáze
První rande
Neboli knížka, která je zároveň prvním dílem série a donutila tě koupit si zbytek.
Hm, takových knih je hodně. Když je to série, tak si většinou koupím první díl a pak zbytek. Nebo si koupím zbytek a až pak první díl. Ale kniha, kvůli které jsem si doopravdy koupila zbytek, i když jsem o tom ze začátku pochybovala bude asi první díl Školy noci - Označená. Téhle série jsem se ze začátku celkem bála, protože já nejsem zrovna upíří člověk, ale tahle kniha to překonala. Neukazuje tu upíry jen jako romantiky, kteří si někoho vyberou a jsou s ním pak až do konce svého dlouhého života šťastně zamilovaní. Ne. Upíři jsou tady spíš normální lidi, kteří prostě mají nějaké schopnosti. A to mě přesvědčilo k dalším dílům.

5. fáze
Pozdní noční hovory
Neboli knížka, která tě přiměla zůstat dlouho do noci vzhůru.
První knížka, která mě napadla byla Hvězdy nám nepřály. Jenže pak mi došlo, že já nebyla vzhůru, ale Hazel Grace ano. No tak jsem tu knihu vyřadila a trochu se nad tím zamyslela. A hned další volbou pro mě byla kniha Krev polobohů, ke které jsem se dostala v devět večer, toho dne kdy vyšla, a prostě nemohla přestat. Musela jsem ji okamžitě dočíst, zjistit, jak to vlastně celé skončí. No a tak jsem četla dál a dál, dokud nebyla přečtená!

6. fáze 
Vždycky v mé mysli
Neboli knížka, o které jsi nemohla přestat přemýšlet.
Hledání Aljašky! Poslední dobou jí vidím tak nějak všude. Někde je někdo na kolejích a mě se hned vybaví, jak hlavní postavy byli také na kolejích. Někdo se zmíní, že někdo umřel a já hned přemýšlím, jaké byli její poslední slova. A nevím, jak to říct, ale tahle knížka mě prostě všude doprovází. Stačí nějaké gesto a já pak v tom člověku na moment zahlédnu třeba Aljašku. Je to prostě všude.

7. fáze
Fyzické sblížení
Neboli knížka, která je hezká na omak.
Další jasná volba! Tentokrát to je Eragon: Průvodce po Alagaesii. A to kvůli tomu, že je to taková ta knížka, jak jsou uvnitř obrázky tvorů, kousky jejich kůže, prach Hvězdného safíru. Prostě všechno a je jen radost na to šáhnout! A to nemluvím o Angeliiných věšteckých kůstkách.


8. fáze
Setkání s rodiči
Neboli knížka, kterou bys doporučila rodičům.
To je takové těžší, výběr pro rodiče. Protože ta kniha najednou musí být opravdu nevinná, pokud možno nevraždící, spíš taková uhlazená. Aby si nemysleli, že jste nějaký psychopat, co si užívá čtení o úmrtí fiktivních lidí. Takže GoT to určitě nebude. Ehem. Ale asi bych doporučila Selekci, protože je taková uhlazená a až na pár útoků rebelů se tam nic tak hrozného neděje. Takže ano, doporučila bych Selekci a vyvázla z toho jako stále ještě normální člověk!

9. fáze
Přemýšlení nad budoucností
Neboli knížka, kterou určitě budeš číst ještě mockrát.
Tak tady jsem jasná. Eragon. Nebo spíš Inheritance, pokud bych měla vybrat jednu knihu a ne sérii. Jednoduše Alagaesie. Svět, ve kterém jsem už několik let uvízlá a zakořeněná, že bude velmi těžké se dostat ven. I když si nemyslím, že bych se ven dostat chtěla. Takže tady asi zůstanu navždy. A knihu si budu číst dokola a dokola. To zní jako fajn budoucnost.

10. fáze
Sdílej lásku

Neboli někoho nominuj!
Nominuji tebe! Pokud se ti tenhle tag líbil, tak si ho udělej taky. 

2 komentáře: