Moje první Kouzelná knihovnička


Tento projekt má na svědomí Abyss.

Tohoto projektu jsem se chtěla zúčastnit už dávno, ale pak jsem si řekla, že to zkusím někdy k začátku dalšího roku, tak jsem tak udělala.. A tak vám tedy článek přináším! 


*Kliknutím na fotku ji zvětšíte*
Tak toto je fotka mé první skříně, s knihami, které jsem měla ráda především jako menší.. (Až na pár výjimek .)
Tyhle fotky možná budou méně kvalitní, ale skříň je podivně zasunutá mezi jinou skříní a zdí, takže dostat sem světlo bylo celkem obtížné..

Zde je první část první poličky. Zleva doprava jsou to knihy:
Naše děťátko, Ze života rodiny Horáčkovy od Marie Kšajtové, Parkurové skákání od Tiiny Vainikainen, Děti z Bullerbynu od Astrid Lindgren, Básničky s hádankou od Valdemara Tomana, první dva díly trilogie Pána prstenů - Společenstvo Prstenů a Dvě věže od J. R. R. Tolkiena a nakonec Přehled středoškolské chemie od Jiřího Vacíka. (I když nemám ponětí, jak se mi dostala do knihovny)

V další části poličky tu můžeme vidět mé 3 deníky, popsané mým 5 letým já, pak kniha k pořadu Bludiště a hned vedle kniha Není stránky bez hádanky od Jiřího Faltuse, vedle se můžeme setkat s Magdou od Heleny Šmahelové, poté je tu trilogie Jessica se nedá - Prádniny v sedle, Znovu v koňském sedle a Zima s poníky od Gill Morrell. Vedle je kniha od Christine Nostlinger - Markétka. A poslední knihou je Já, písničkáŘ od Tomáše Kluse.

Na to pak navazuje kniha Akvarijní rybičky z edice Příroda do kapsy, pak 4. díl ze série Můj milý deníčku - Radši už nic nedělej od Jima Bentona. Pak je tu menší ukázka mého období, kdy jsem byla poblouzněná W.I.T.C.H. a to konkrétně s knihami Zelená magie a Pekelná hudba od Lene Kaaberbol, Svět ulity od Evy Carvani, Plamen jasu od Maud Mangold, Bouře Větromoru a Studna Pána mlh od Cecilie Eken a jako poslední W.I.T.C.H. kniha Panenská růže od Lene Jorgensen. Vedle toho pak máme Kapesní atlas psů od Martina a Ley Smrčkových, poté tu je první díl z trilogie Temné vize - Odhalení od L. J. Smitha. Poslední knihou je Zápisník mladých svišťů od Walta Disneyho

A posledními knihami na první poličce je Naše příroda. Na ní pak leží Poníkovy nápady pro šikovné ruce, které jsem dostala ve znamení "zkusíme ji přemluvit, aby něco vyráběla." Neúspěšně. Poslední knihou je kniha Hry na chatu i do přírody pro malé i velké od Jane Drake.

Nyní je tu moje poněkud oblíbenější polička - polička prostřední.
Zde z pohledu zleva můžeme spatřit Guinnessovu knihu rekordů pro rok 2010, poté sérii od J. K. Rowling - Harryho Pottera. (V konkrétním pořadí to pak je Vězeň z Azkabanu, Kámen mudrců, Tajemná komnata, Ohnivý pohár, Fénixův řád, Princ dvojí krve a Relikvie smrti)

A tady je detailnější záběr na položené knihy. Zespoda to je tedy kniha Dejte mi pastelku, nakreslím pejska od Jana Vodňanského, poté Dášeňka, čili život štěněte od Karla Čapka, na té pak leží Zázračná planeta: Rekordy Země po které následuje Zahrajeme si pohádky od Novákové a Švejdové. A nakonec jsou tu mé dva staré diáře.

A na poslední poličce můžeme spatřit moji sbírku časopisů - jako první je tu několik časopisů W.I.T.C.H.

A hned vedle nich je trochu větší hromádka Čtyřlístku od Jaroslava Němečka

A můžeme se přesunout dál, ke skříni, kde vlastním celou jednu poličku, zbytek má sestra, takže tam jsou samozřejmě knihy!


Bohužel, jak vidíte, mi tu chybí kniha Selekce - nedávno jsem ji někomu půjčila, takže jsem ji tam jaksi nemohla vyfotit.. 

A tady je detailnější záběr na levou stranu poličky. Úplně na straně můžeme vidět Paní Láryfáry od Betty MacDonald. Vedle toho je Neoficiální průvodce Harry Potterem od Ellie Down. Zespodu tu pak je série Smečka. Konkrétně Kořeny, Oběť, Vzpoura a první díl s názvem Smečka od Andrei Cremer. Na té pak leží první tři díly Nástrojů smrti - Město z kostí, Město z popela a Město ze skla od C. Clare

Mezi sloupečky knih můžeme vidět trilogii Selekce - momentálně bez prvního dílu - Elita a První od Kiery Cass. V druhém sloupci se tu pak nachází 1. díl ze série Nebe od V. Rossi - Pod nekonečnou oblohou, Cesta věčnou nocí a Do poklidné modři. Na ní pak leží 1. a 3. díl z trilogie Matched - Dokonalý pár a Dokonalý svět od A. Condie. Hned nad ní je Železná dcera, druhý díl ze série Féria od Julie Kagawa. (To je tak, když si myslíte, že je to 1. díl a až doma zjistíte, že vlastně není.) Pak je tu Magie krve a Strážci krve ze série Krvavé deníky od Tess Gratton. A úplně nahoře je první díl z diologie Dech - s názvem Dech - od Sarah Crossan. 
V krabičce se pak nachází hůlka od Ollivandera. (samozřejmě) Jedná se o hůlku Severuse Snapea.. (Musela jsem se pochlubit..)
A už tady zbývají jen dvě knihy.. Tou první je Barneyho příručka od Barneyho Stinsona a Matta Kuhna. A tou druhou knihou je kniha Dárce od Lois Lowryové. (Tu mám ale jenom půjčenou.)

Následuje další polička, která je nad mojí postelí. Pff, vidíte to dřevo? Někdy se bojim, že to na mě spadne.. Evidentně to nevyráběl nějaký knihomol.

A z detailního záběru vidíme sérii Legenda od Marie Lu - jmenovitě s díly Legenda, Fenomén a Šampion. Na té pak leží moje sbírka Povstalecké trilogie od Veronici Roth. Jedná se o Divergenci, Rezistenci a Alianci, spolu s divergentní povídkou - Čtyřka. Vedle pak leží moje sbírka Johna Greena, zleva je to Příliš mnoho Kateřin, Papírová města, Hledání Aljašky, Sněží, sněží (které napsal spolu s Lauren Myracle a Maureen Johnson.) a poslední jeho knihou v mé knihovně je kniha Hvězdy nám nepřály, vedle které leží kniha od Andyho Weira - Marťan.

Hned vedle Marťana je devět dílů ze série Deník malého poseroutky od Jeffa Kinneyho- Deník malého poseroutky, Rodrick je king, Poslední kapka, Psí život, Ošklivá pravda, Ponorková nemoc, Páté kolo u vozu, Fakt smůla a poslední díl Výlet za všechny peníze. 

Vedle je pak naprosto dokonalá série od George R. R. Martina, kterou mám tedy pořízenou v anglickém originále - Píseň ledu a ohně. S díly Hra o trůny (Game of Thrones), Střet králů (A Clash of Kings), 4. díl Hostina pro vrány (A Feast for Crows), 3. díl Bouře mečů (A Storm of Swords) a zatím poslední díl, který vyšel - Tanec s draky (A Dance with Dragons) 

Na další části poličky se nalézá série Andělé od Lauren Kate - Pád, Muka, Vytržení a Vykoupení. Vedle je série Škola noci od matky a dcery - od Phillis a Kristin Castových. (Označená, Zrazená, Vyvolená, Nezkrotná, Pronásledovaná, Pokoušená, Vyhořelá, Předurčená, Skrytá, Odhalená a Vykoupená.) Mezi nimi se pak nalézají 3 povídky - Neferetino prokletí, Drakova přísaha a Lenobiin slib.

A na konci poličky je možnost vidět 2., 3., a 4., díl z Kroniky prokletých zaklínačů od Kami Garcie a Margaret Stohl. (Nádherná temnota, Nádherný zmatek a Nádherné vykoupení.) Pak tu je Generál, což je 10. díl (jejda, asi jsem trochu napřed) ze série Cherub od Roberta Muchamora. A jako poslední jsou tu ilustrované Staré dějiny české.

Nyní jsem se musela pochlubit svojí naprosto úžasnou stěnou, hned pod poličkami. Sama jsem vyráběla :3 Schválně, kdo uhodne, odkud hlášky jsou.. 

Přejděme k další poličce! Ta je bohužel také prohnutá, tak jsem tam pro bezpečnost pár knih odendala a nasadila žábu, jakožto jejich ochránce!

Hned vlevo je koutek Ricka Riordana. První je série Percy Jackson - Zloděj blesku, Moře nestvůr, Prokletí titánů, Bitva o labyrint a Poslední z bohů. Hned vedle jsou Kroniky Cartera Kanea - Rudá pyramida, Hněv bohů a Rozhodující bitva. A poslední Rickovou sérií je pokračování Percyho - Bohové Olympu (Ach, díky ti, český překlade. Naprosto nedáváš smysl, ale to nevadí!) s názvy Proroctví, Neptunův syn, Znamení Athény, Hádův chrám a Krev polobohů.

Pak je tu úžasný žabák a žirafa!

Hned vedle je moje nejoblíbenější série, série, která mě přivedla ke čtení - Odkaz dračích jezdců od Christophera Paoliniho - Inheritance, Brisingr, Eldest a první díl Eragon. Vedle pak vidíme trilogii od Josephine Angelini - Proroctví - s prvním dílem Proroctví, na které navazuje Beze snů a celé to ukončuje Bohyně. Pak tu máme první dva díly Školy dobra a zla od Somana Chainaniho. - Škola dobra a zla a druhý díl Svět bez princů. A nad ní trůní druhý díl série Šepotání - Divotání od A. C. Howard. První díl mi bohužel ještě nepřišel.

A to bych to nebyla já, kdybych se teď nepochlubila. Těsně po vydání knihy Inheritance od Ch. Paoliniho jsem zašla na Václavské náměstí, kde měl autogramiádu a získala jeho podpis! (Yaaay!)

A na úplném konci poličky se jako první nalézá trilogie Čísla od Rachel Ward s díly Čísla, Čísla 2 Chaos a Čísla 3 Nekonečnost. Vedle je pak trilogie Ohnivý vítr od Williama Nicholsona se jmény Větrný zpěvák, Otroci panství a Ohnivá píseň. Sousedí jí 3 v 1 kniha - Hunger Games - od Suzanne Collins - Aréna smrti, Vražedná pomsta a Síla vzdoru. Pak je tu kniha od Cecelie Ahernové - Kde končí duha, nebo také S láskou, Rosie, jak byla následně přejmenovaná. Dále je tu kniha od, i když se to nezdá, rakouské spisovatelky Ursuly Poznanski - Saeculum. Pak jsou tu první dva díly z trilogie Fallen World - Tak padne náš svět a Životy, které jsme ztratili. Třetí díl, v originále The Worlds we make, pravděpodobně přeložen nebude. Následuje Skleněný trůn od Sarah Maas a mé dvě knihy od Duhy - Rainbow Rowell - Fangirl a Eleanor a Park

A moje poslední, taková menší knihovnička se nalézá v obýváků pod televizí a to jen z toho důvodu, že u mě v pokoji již nebylo místo.. 

Momentálně jich tu teda moc není, ale uvidíme za rok! Knihou vlevo je další kniha od Christophera Paoliniho - Eragon, průvodce po Alagaesii. Pak je tu první díl Případu Joshua - Neviditelné město od M. G. Harris. Vedle máme druhý díl Merly - Kamenné město (Já asi vážně neumím kupovat knihy popořadě!) od Kai Meyer. Poslední knihou je Černá kniha tajemství od Fiony E. Higgins.

Doufám, že se vám moje knihovna líbila a že jste se dostali až sem! Každopádně budu ráda za komentáře a tak dále.. 
Šťastný nový rok!


2 komentáře:

 1. Pěkné knihovničky s pěknými tituly. :) Ale ta zeď je bombová... :3 ^.^ Chválím za výbornou práci, muselo to dát zabrat. Hlášky rozpoznávám z Písně ledu a ohně, Percyho a snad i něco z Harryho?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéj, díky moc! :)
   Přesně tak! Ten Harry je spíš ale něco jako mix pravého Harryho a pak StarKidovské parodie.. :D

   Vymazat