30 day book challenge - Day 8


Day 8 - Kniha, která tě děsíKniha: A Game of Thrones
Autor: George R. R. Martin
Série: A Song of Ice and Fire
Díl: 1.
Anotace: Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy.. Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka krále a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, jde člověk nikdy nemůže říct, co je živé a co , se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a na nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít.
Proč jsem ji vybrala: Tak tahle volba pro mne byla jasná. Jsem sice někde v páté kapitole, ale i tak. Tenhle příběh má hloubku a GRRM se nebojí kohokoli zabít. 
To je jedna z věcí, které mě docela děsí - že moje oblíbené postavy zemřou.. Ale to pravděpodobně každého GoT fanouška. Musím říct, že mi tahle knížka nenahání nějaké strašidelné sny a já nevím co ještě, ale spíš mě děsí, když ji čtu.. Celková reálnost příběhu, která bije do očí je totiž celkem děsivá. Postavy jsou až neuvěřitelně reálné, ale hrůzu vám nažene spíš popis jejich smrtí. (A to již od prologu! Děkujeme GRRM!) Celkově mě tato knížka, díky stylu, jak dobře je napsaná, neustále nutí přemýšlet nad tím, jestli se to náhodou někde nestalo a GRRM, který se nějak stal svědkem, to prostě nepřevyprávěl. A to je ta věc, která mě na tom děsí ze všeho nejvíc..Žádné komentáře:

Okomentovat