30 day book challenge - Day 1


Day 1 - Oblíbená kniha


Kniha: Síla vzdoru
Autor: Suzanne Collins
Série: Hunger Games
Díl: 3. - poslední
Anotace: Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. 
Proti všem očekáváním přežila Katniss hladové hry - dvakrát - ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo povstání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo..
Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká..
Proč jsem si ji vybrala: Příčí se to se spousty názory, ale mě prostě přijde Mockingjay nejlepší ze všech tří dílu této série. A je zároveň mojí nejoblíbenější, teda alespoň v tuhle chvíli. 
Tuhle sérii a hlavně tenhle díl jsem si oblíbila hlavně kvůli tomu, že autorka knihu napsala plnou napětí, kde se čtenář bojí o osud svých oblíbenců. SPOILER: A hlavně, autorka se nebála zabít oblíbené postavy, což hodně autorů prostě neudělá a vy víte, že hlavní hrdina vždycky přežije. Což znamená, že jsem i docela ráda za Priminu smrt, Finnickova mě ale celkem zasáhla. V průběhu téhle knihy jsem si jej fakt oblíbila.. A taky mohl zahynout nějak lépe. SPOILER END. Tahle kniha mi toho fakt hodně dala, naučila mě, že vzpouřit se člověk někdy musí, pokud chce žít v lepším světě. A ano, také naprosto oceňuju Katniss, první hrdinka, která vlastně není zrovna happy člověk a také Peeta, super pekařův syn, kterého postihl krutý osud. 


Žádné komentáře:

Okomentovat